.

.

wtorek, 16 czerwca 2015

Posłanie

Nadszedł oczekiwany od wielu miesięcy radosny dzień - Posłanie Misyjne :) Podczas Mszy Św. w Poznańskiej Farze 14.06.2015 na zakończenie IV Kongresu Misyjnego abp Stanisław Gądecki - Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski- wręczył nam krzyże misyjne oraz udzielił błogosławieństwa misyjnego.
Wraz z nami posłani zostali również członkowie innych wspólnot m.in z Salezjańskiego Wolontriatu Misyjnego, Werbistowskiego Apollosa, Diakonii Misyjnej itd. Łącznie 56 młodych ludzi (wow!) wyjeżdża na krótkoterminowe doświadczenia misyjne np. do Sudanu, Rosji, Ugandy, Boliwii, Kazachstanu, Izraela, na Ukrainę i... oczywiście my do Etiopii :) Z Akademickiego Koła Misjologicznego na doświadczenie zostałyśmy posłane my oraz osiem osób do pracy w sierocińcu na Górzej Oliwnej w Jerozolimie.


Cieszymy się, że aż tylu młodych ludzi wyruszy na misje w najbliższym czasie. Jak powtarzał ks dr Szymon Stułkowski podczas Eucharystii- te młode osoby są darem Kościoła w rocznicę Chrztu Polski. Poświęcają swój czas, swoje siły i zdrowie, dając innym nadzieję, obecność, zdolności i wiedzę.Abp Gądecki w homilii przypomniał, że apostołowie i ich następcy otrzymali mandat misyjny od samego Chrystusa. - Jezus nie tylko głosił Królestwo Boże, ale również wprowadzał swoich uczniów w jego tajemnice, następnie, po swoim zmartwychwstaniu, nakazał im głoszenie tego Królestwa, każdemu i wszystkim, na każdym miejscu aż do skończenia świata. Misja przeto nie opiera się na zdolnościach ludzkich, ale na mocy Zmartwychwstałego.

Metropolita przypomniał, że działalność misyjna to praca na rzecz wyzwolenia od zła materialnego i duchowego.- Pomoc świadczona tym, którzy są głodni, potrzebują jedzenia, odzieży i dachu nad głową jest ważna, lecz o wiele bardziej dramatycznym ubóstwem człowieka jest jego ubóstwo duchowe. Jest nim brak wiary w Boga, który jest Miłością.


Dziękujemy naszym Rodzinom, Bliskim i Przyjaciołom za obecność z nami i modlitwy w tak ważnym dla nas wydarzeniu :) Dziękujemy również tym, którzy byli z nami w łączności za pośrednictwem TVP POLONIA (co nasz AKMowy wuja ks Marcin udokumentował zdjęciem poniżej!)


Po Mszy Św. udaliśmy się na Agapę, czas radosnego świętowania, rozmów i oczywiście dobrego jedzenia. Tak nam dobrze razem! Warto podkreślić, że Monika koordynowała przygotowania Agapy i była w łączności z ponad stu osobami z różnych poznańskich wspólnot - zdolna! :)

AKMowa mała-wielka misyjna rodzina :)
Posłanie jest dla nas potwierdzeniem, że to sam Kościół nas posyła, potwierdza i błogosławi. A krzyże misyjne, które dostałyśmy przypominają nam, że jedziemy do Etiopii w imię Jezusa, głosić przez służbę wśród chorych Jego Ewangelię i Zmartwychwstanie.

polecamy - http://www.archpoznan.pl/content/view/3625/107/

1 komentarz: